Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – XX Niedziela Zwykła 15.08.2021

Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed Nim w pokorze serca.

Dziś przeżywamy doroczną Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie owoców, kwiatów i ziół.

W dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano. W pozostałe dni o godz. 17.00, a sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Jacka Kapłana.

W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

W piątek 20 sierpnia przypada wspomnienie Św. Bernarda Opata. W tym dniu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

W sobotę 21 sierpnia przypada wspomnienie Św. Piusa X Papieża.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej nasza parafianka śp. Anna Przybył z ul. Rolnej, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Annę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 15 sierpnia 2021 r.