Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023

 Dziś w szczególny sposób wyznajemy największą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – tajemnicę Trójjedynego Boga; Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Bóg niezbadany w swoich drogach i niezgłębiony w tajemnicy swojego wewnętrznego życia, objawia nam Siebie w Tym, kogo posłał na świat, w swym Synu Jednorodzonym – Jezusie Chrystusie. Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy, zespala w miłości Ojca i Syna.

 Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

 W środę po mszy św. o godz.17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym, na które serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec w int. Ojca Świętego Franciszka, naszej diecezji i naszej parafii.

 W czwartek przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym roku uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z naszego kościoła ok. godz. 10.15 i przejdzie ulicami: Zbożową, Leśną w kierunku Nadleśnictwa, Wiejską i Polną do kościoła. W tym dniu msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, ok. 11.45 oraz wieczorna o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na każdej ulicy oraz udekorowanie trasy procesji. Przez cały tydzień w oktawie po mszy św. o godz. 17.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, zaś chłopców w albach do udziału w procesji.

 Ks. bp diecezjalny Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku, tj. 9 czerwca, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. 

 Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana w miesiącu czerwcu w każdy piątek po mszy św. razem z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca czerwca. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 4 czerwca 2023 r.