IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

 Kończy się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kończy się czas adwentu. Dzisiaj już czwarta niedziela. W tych ostatnich dniach w sposób szczególny przewodzi nam Matka Mesjasza – Maryja. Droga wiary i czynnej miłości bliźniego prowadzi ją w góry, do domu Elżbiety i Zachariasza. Wiedzie Ją tam na narodziny Zbawiciel. On nas też przywiódł tutaj, do tego kościoła. Poddajmy się jego zbawczemu działaniu.

  Dziś IV – ostatnia niedziela czasu adwentowego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Okazja do spowiedzi św. poniedziałek, wtorek, środę i czwartek św. od godz. 16.30 do 17.00. Natomiast w środę i czwartek dodatkowo od 18.00 do 19.00.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w środę od 15.30 do 16.30. Natomiast w pozostałe dni sprawy pilne proszę załatwiać po mszy św. rano. Ostatnie roraty w tym adwencie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

 W poniedziałek po mszy św. rano nawiedzimy chorych na indywidualne zaproszenie. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

 W piątek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. koncelebrowana tylko o godz. 8.00 rano. Nie będzie mszy św. wieczornej. W tym roku w naszym kościele pasterka tylko jedna – o godz. 22.00. Piętnaście minut przed będzie miało miejsce poświęcenie żłóbka, choinek oraz iluminacji świetlnych.

 W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. w ciągu dnia o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W przyszłą niedzielę przypada drugie Święto Bożego Narodzenie. W tę niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. W tym dniu modlić się będziemy w uświęcenie naszych rodzin. Po południu w naszym kościele o godz. 14.30 odbędzie się rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy nasze rodziny z dziećmi na to nabożeństwo kolędowe.

 W zakrystii można nabywać opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy świąteczny numer zawiera szereg ciekawych artykułów.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 19 grudnia 2021 r.