VI Niedziela zwykła 13.02.2022

 Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego miłosierdzia.

 Dziś VI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lutego. Ofiary zebrane dziś na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne tym tygodniu czynne tylko w środę od 15.30 do 16. 30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 W poniedziałek przypada Święto Świętych Cyryla i Metodego Patronów Europy

 W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. ok. godz. 17.30.

 W sobotę, tj. 19 lutego, na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierza Gorczyńskiego z ul. Leśnej, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego naszego parafianina Kazimierza, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu. 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 13 lutego 2022 r.