Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023

 Bóg nieustannie gromadzi swój lud, aby na całej ziemi składał Mu ofiarę czystą. Kiedy dzisiaj wspólnie sprawujemy Eucharystię, sam Pan przeprowadza nas ze śmierci do nowego życia. Stańmy przed Nim w prawdzie i pokorze, a dostąpimy Jego Miłosierdzia.

 

 Dziś przeżywamy w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego, a zarazem XVIII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00 rano i o 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę obchodzić będziemy święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy. Po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty.

 W czwartek przypada Święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. W piątek po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca sierpnia. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W przyszłą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca sierpnia, a więc o godz. 20.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Ewę Gabrychowicz l. 49 z ul. Jesiennej, której pogrzeb odbył się w środę, i Marcina Czajkowskiego l. 33, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłych śp. Ewę i Marcina, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

 Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
 proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 6 sierpnia 2023 r.