Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

 W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego królowanie różni się jednak od potocznego rozumienia władzy. Jezus króluje całemu światu z krzyża. Patrząc po ludzku, ukrzyżowanie powinno być klęską, tymczasem Chrystus uczynił z krzyża znak zwycięstwa. Krzyż jest znakiem zwycięstwa miłości i królowania opartego na miłości. Wszechświat, którego Jezus jest królem, pełen jest ludzi biednych, poniżonych, grzesznych. Ludzi, którzy potrzebują miłości.

 

 Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem XXXIV niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Po mszy św. o godz. 9.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówmy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Przypominamy, że w biurze parafialnym można zamawiać cały czas intencje na rok przyszły.

 W środę o godz. 17.00 msza św. w łączności z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Przed mszą św. o godz. 16.30 różaniec św. w intencji Ojca Św. Franciszka i naszej parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w Kościele nowy czas liturgiczny, zwany adwentem. Adwent to czas nie tylko wyczekiwania, ale przede wszystkim dobrego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. I takimi oczyma wiary spójrzmy na ten kolejny etap naszego życia, który rozpoczniemy przyszłą niedzielą.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Przypominamy, że lektura artykułów i książek o tematyce religijnej to jeden ze sposobów na pogłębienie wiary.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Franciszka Sobczaka z ul. Słonecznej, którego pogrzeb odbył się w czwartek, oraz Bogusławę Piasecką z parafii Chojna k/ Kcynii, której pogrzeb odbył się zgodnie z życzeniem rodziny w sobotę na cmentarzu w Solcu Kujawskim. Naszych drogich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 21 listopada 2021 r.