Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W poniedziałek Święto Matki Bożej Matki Kościoła, czyli drugie Święto Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, a w sobotę od 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed każdą mszą św.

W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji i parafii. W środę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się Sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa

W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W szczególny sposób modlić będziemy się w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45. W piątek przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Serdecznie zapraszamy do lektury zamieszczonych tam artykułów.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Powoli zbliżamy się do Uroczystości Najdroższego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Bożego Ciała. W związku z powyższym pragniemy poinformować drogich Parafian, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: ul. Zbożową do Leśnej, następnie Leśną w lewo w kierunku wiaduktu do ul. Ugory, ul. Prostą i Nizinną do kościoła. Prosimy o ustawienie IV ołtarzy – na każdej ulicy jeden, jak to było w ubiegłych latach. Będziemy wdzięczni za zaangażowanie się większej liczby Parafian mieszkających na danej części ulicy.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 20 maja 2024 r.