II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

 Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana.

 Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś II Niedziela Wielkanocna, określana w tradycji jako niedziela biała. Jest to Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15, i wieczorna o 18.00. Dziś po południu w godzinie Bożego Miłosierdzia Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Koronką o godz. 15.00, na które serdecznie zapraszamy. Dziś również przypada druga niedziela miesiąca zbierane ofiary przeznaczone są ogrzewanie naszej świątyni parafialnej, Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 We wtorek zapraszamy na mszę św. i katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 Nowenna do MBNP w środę połączona ze mszą św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się szereg ciekawych artykułów godnych przeczytania.

 W przyszłą sobotę, tj. 17 kwietnia, o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci klas III, które to dzieci przeżywać będą swoją I spowiedź św.

 W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Sylwestra Dobrzańskiego z ul. Wiosennej 12, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, oraz Stanisława Błaszaka z ul. Kasztanowej, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Zmarłych śp. Sylwestra i Stanisława, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 11 kwietnia 2021 r.