IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

 Jesteśmy owczarnią Chrystusa — Kościołem. Jezus, Dobry Pasterz, przewodzi Kościołowi, troszczy się o swe owce, szuka zagubionych, przebacza grzesznym, leczy chorych, swoim Ciałem i Krwią swoją karmi głodnych. Za nas oddał swe życie i dla nas zmartwychwstał. Eucharystia, jest sakramental­ną pamiątką Jego Ofiary dla naszego zbawienia.

 Dziś IV niedziela wielkanocna, obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o służby w Kościele. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się ostatnie spotkanie rodziców dzieci klas III. Prosimy o przybycie wszystkich rodziców.

 Biuro parafialne w tym tygodniu ze względu na uroczystość przypadającą w środę czynne tylko w sobotę od 9.00 do 10.00. Natomiast sprawy pile proszę załatwiać po każdej Mszy św. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

 Od poniedziałku, czyli od jutra, rozpoczynamy nowy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

 W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe i nowenna do MBNP o godz. 17.30. W tym dniu podczas mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcony obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który został umieszczony w prezbiterium naszego kościoła pod krzyżem z okazji 30-lecia naszej parafii, w tym roku dokładnie 10 kwietnia przypadającym. Jest to oryginalna kopia cudownego obrazu, który znajduje się na Jasnej Górze w oryginalnych wymiarach 1:1.

 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godziny 16.30, w piątek od godziny 16.00. W tym czasie trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych do zaopatrzenia prosimy zgłosić w zakrystii. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00.

 W sobotę 6 maja o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki,. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów, ale oprócz tego specjalny dodatek w postaci małego modlitewnika pt. 5 minut dla Boga.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 30 kwietnia 2023 r.