IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę.

Dziś IV niedziela wielkanocna, obchodzona jest w Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w tej intencji. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. spotkanie rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św.

Jutro z okazji tygodnia modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele gościć będziemy w naszej parafii na mszy św. wieczornej kleryków z naszego seminarium bydgoskiego. Serdecznie zapraszamy drogich parafian do wspólnej modlitwy w zanoszonych wtedy do Boga intencjach.

Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W każdy czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele i Boże bł. dla kapłanów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych intencjach.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00. Od soboty rozpaczamy nowy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe od soboty codziennie, w niedzielę i dni powszednie, o godz. 17.30. Z tym wyjątkiem, że w tę pierwszą sobotę miesiąca maja będzie rano połączone z nabożeństwem do Serca Najśw. Maryi Panny.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki,. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów, ale oprócz tego specjalny dodatek w postaci małego modlitewnika pt. 5 minut dla Boga.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 25 kwietnia 2021 r.