II Niedziela Zwykła 15.01.2022

Tak jak każdej niedzieli, gromadzimy się i dziś w tej świątyni, aby słuchać Pana, aby karmić się Jego słowem, aby przeżyć radość wspólnego spotkania w braterskiej miłości.

 

 Dziś II niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Od 18 stycznia rozpoczynamy w kościele Tydzień Wspólnych Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.

 Dobiega końca okres kolędowy nieco inny niż dotychczas. W tym czasie kolędowym jeszcze tylko w poniedziałek wieczorna msza św. o godz. 17.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy, a na którą serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. W sobotę msza św. o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Natomiast sprawy pilne nagłe prosimy załatwiać po każdej mszy św.

 Nowenna do MBNP w tym tygodniu w środę po mszy św. godz. 17.00 . Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 W przyszłą niedzielę w naszym kościele podczas mszy św. o godz. 11.00 śpiewać będzie chór akademicki z Katolickiego Uniwersytetu z Lublina, a po mszy św. odbędzie się koncert kolęd w ich wykonaniu. Serdecznie zapraszamy drogich parafian i gości.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W ubiegły tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Roberta Krawczuna l. 60 z ul. Leśnej, którego pogrzeb odbył się w czwartek i Anettę Szefke l. 47 z ul. Leśnej 53 , której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Program mszy świętych i spotkań duszpasterskich na ostatni dzień kolędy w naszym kościele jest następujący:

Poniedziałek 17. 01. 2022
Wiejska, Kolorowa, Srebrna, Złota, Błękitna, Kącik, Łanowa i Zbożowa

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje święto patronalne, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 16 stycznia 2022 r.