XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

 Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 Dziś XXVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od godz. 15.00 do 16.00. W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły, jak i składać wypominki za zmarłych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek na spotkanie o godz. 17.30 zapraszamy młodzież klas ponadpodstawowych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca św. i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 W czwartek na spotkanie o godz. 17.30 zapraszamy II grupę – młodzież klas VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.15 dla dzieci klas IV, V, VI, VII. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 dla klas VIII i wyższych oraz osób starszych. W czasie spowiedzi św. trwać będzie Adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych z okazji I piątku miesiąca prosimy zgłosić w zakrystii. Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 Od piątku rozpoczynamy nowy miesiąc październik, miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17.30, a w sobotę po mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00 rano.

 W przyszłą niedzielę 3 października po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przygotowują się do I Komunii Św. Rodzice odbiorą zamówione różańce, natomiast w niedzielę 10 października na mszy św. o godzinie 11.00 zostaną one poświęcone.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny dodatek 5 minut z Panem Bogiem.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 26 września 2021 r.