XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

 Powoli dobiega końca rok kościelny. Coraz częściej będziemy słyszeć w czytaniach liturgicznych o końcu świata, o powtórnym przyjściu Chrystusa na sąd, o powszechnym zmartwychwstaniu. Chrystus przyjdzie w chwale, aby sądzić żywych i umarłych. Wierzymy w tę prawdę. Chrystus przychodzi każdego dnia. Przychodzi i dzisiaj. Trzeba nam mądrych oczu, abyśmy Go zauważyli i uszanowali w małych i potrzebujących, w słowach Pisma, a przede wszystkim, gdy razem z nami zasiada do stołu Eucharystii.

 Dziś XXIX niedziela zwykła. Msze św. o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę i w dni powszednie o godz.17.30, natomiast dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.15. Dziś w kościele przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy; po południu o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w oparciu o rozważania św. Jana Pawła II. Jak było zapowiadane, dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na tzw. Fundusz Papieski. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki roczne; można także rezerwować msze św. na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę nowenna do MBNP o godz. 17.30 połączona z różańcem św. Serdecznie zapraszamy!

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

 W sobotę przypada liturgicznie wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 17.30 zapraszamy do wspólnego odmówienia różańca za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, który tak bardzo kochał tę modlitwę.

 Przyszła niedziela obchodzona będzie w Kościele jako Niedziela Misyjna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji misji świętych.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły. Serdecznie zachęcamy do lektury i pogłębionej refleksji na temat wiary.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na miejsce wiecznego spoczynku śp. Renatę Różańską z ul. Równej 11 i Jerzego Skotarczaka z ul. Leśnej 33. Zmarłych naszych parafian polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 16 października 2022 r.