XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

 Krzyż Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nim stale. Jest on wyznaniem naszej wiary. W czasie sprawowania Eucharystii poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą.

 Dzisiejsza XXIII niedziela zwykła. W Kościele w Polsce jest obchodzona jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski za dwa tygodnie, tj. 19 września, przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w Afganistanie. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, 12.15 i wieczorna o godz.18.00.

 Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św. W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. i wyjątkowo jeszcze w sobotę od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły.

 W środę przypada Uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny Matki Pięknej Miłości Patronki Diecezji. Główne Uroczystości Odpustowe pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigla Administratora Apostolskiego naszej diecezji bydgoskiej w środę o godz. 18.00.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy o przybycie na to spotkanie przynajmniej jednego z rodziców.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Ofiary zebrane na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Małgorzatę Kukułkę z ul. Dożynkowej, której pogrzeb odbył się w środę, i Bożenę Błaszczyk z ulicy Nadbornej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłe nasze parafianki, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 5 września 2021 r.