XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

 Jak w każdą niedzielę i dzisiaj także gromadzimy się na sprawowanie pamiątki Pana. Chcemy wsłuchać się w słowa, jakie Bóg do nas kieruje dziś; chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Chrystusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć sił do życia w pełni chrześcijańskiego. Chcemy po prostu z Bogiem wejść świadomie i odpowiedzialnie w nowy tydzień naszego życia.

 

 Dziś XVII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po każdej mszy świętej odbywa się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

W dni powszednie w okresie wakacyjnym tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w soboty o godz. 8.00 i 18.00.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek rozpoczynamy nowy miesiąc sierpień, a więc mija połowa wakacji – czasu letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św.

 W środę, tj. 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki to pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii Św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego; wykluczone jakiekolwiek przywiązanie do grzechu.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec.

 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz.16.00. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. o godz. 16.45.

 W sobotę przypada I sobota miesiąca sierpnia, a więc po mszy o godz. 8.00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone uroczystym błogosławieństwem Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy!

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny modlitewnik 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Michała Łukasika z ul. Nadbornej i Mirosława Chwiałkowskiego z ul. Jesionowej. Zmarłych naszych parafian plećmy Miłosiernemu Bogu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 30 lipca 2023 r.