XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

 Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed nim w pokorze serca.

 

 Dziś XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. To zarazem 13. dzień miesiąca sierpnia, a więc o godz. 20.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy. Dziś druga niedziela miesiąca. Zebrane dziś ofiary na mszach św. przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W czasie wakacyjnym w dni powszednie tylko jedna msza św. od poniedziałku do piątku: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w sobotę o godz. 8.00 i 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana i męczennika

 We wtorek przypada 15. dzień miesiąca sierpnia, a więc doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie owoców, kwiatów i ziół.

 W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec św.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Skorzystajmy z okazji do pogłębionej lektury artykułów o tematyce religijnej.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 13 sierpnia 2023 r.