XIV Niedziela zwykła 3.07.2022

„Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie!”. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prosimy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęliśmy wakacje. To czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

Dziś XIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

Od poniedziałku 4 lipca przez cały miesiąc lipiec i sierpień w dni powszednie tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 18.00.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

W środę o godz. 17.00 msza św. połączona z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lipca. W tym dniu modlimy się o powołania do Służby Bożej w Kościele i Boże bł. dla kapłanów. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lipca. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele gospodarczo-inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisława Rybaka l. 66 z ul. Błota, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłego Stanisława, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz