Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2023

  „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną, codzienność.  

 Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w ciągu dnia o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00, We wtorek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu przypada święto Świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. W tym dniu po południu w naszym kościele o godz. 14.30 odbędzie się rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy nasze rodziny z dziećmi na to nabożeństwo kolędowe.  

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w piątek od 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00. Sprawy nagłe proszę załatwiać po mszy św.  

 W środę ostatnia nowenna w bieżącym roku Pańskim 2023, po mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. W tym dniu przypada święto Św. Jana Apostoła. W czwartek przeżywać będziemy święto Św. Młodzianków Męczenników. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00. 

 W niedzielę 31 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. O godzinie 15.00 rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu, która trwać będzie aż do mszy św. wieczornej, czyli do godz. 18.00. Wcześniej przed mszą św. na zakończenie adoracji modlitwy dziękczynno-wynagradzające Panu Bogu. Zachęcamy do licznego udziału.  

 W tym roku po raz kolejny nie będzie tradycyjnej kolędy od domu do domu. Każdego dnia będzie o godz. 17.00 msza św. w intencji wyznaczonych mieszkańców ulic i kolęda W KOŚCIELE . Nabożeństwo kolędowe po mszy św. od 2 stycznia 2024.  

 Z tego miejsca serdecznie dziękujemy kapłanom, którzy przygotowali nas duchowo poprzez sakrament pojednania, wszystkim, którzy pomagali przy udekorowaniu naszej świątyni; , wszystkim Panom, Paniom, Ks. Wikariuszowi, Panu Organiście naszemu Nadleśnictwu za piękne choinki, Państwu Hajduk za piękne małe choinki całej służbie liturgicznej ministrantom, lektorom i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej – jakże radosnej – Uroczystości Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 25 grudnia 2023 r.