XII Niedziela Zwykła 25.06.2023

 Miłość Jezusa Chrystusa, który wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego, sprawia, że jesteśmy dziś razem jak bracia i siostry, przyjaciele. Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia oraz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, byśmy żyli na wieki.

 Dziś przypada XII niedziela zwykła, a dla naszej parafii niedziela o charakterze historycznym, niepowtarzalnym, bowiem obchodzimy dziś 30. rocznicę erygowania naszej parafii. Przeżywamy uroczystość Konsekracji naszej Świątyni Parafialnej, której dokona z udziałem zaproszonych kapłanów i gości podczas mszy św. o godz. 12.15. JE ks. bp diecezjalny Krzysztof Włodarczyk. W ostatnim czasie przypada ponadto 130. rocznica urodzin i 80. rocznica męczeńskiej śmierci naszego Patrona Bł. Michała Kozala Bp. i M. Serdecznie zapraszamy drogich parafian na tę jedyną i niepowtarzalną dla naszej wspólnoty uroczystość.

 Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 dziękczynna z okazji konsekracji naszej świątyni i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 do piątku włącznie.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

 W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe i koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W tym numerze znajduje się specjalny dodatek w postaci modlitewnika na miesiąc lipiec pt. 5 minut dla Pana Boga.

 W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Rano po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

 Informujemy parafian, że od przyszłego poniedziałku, tj. od 3 lipca przez cały miesiąc lipiec i miesiącu sierpniu w dni powszednie od poniedziałku do piątku sprawowana będzie tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę dwie – rano o godz. 8.00 i wieczorna o godz.18.00. W okresie wakacyjnym, czyli w miesiącu lipcu i sierpniu, biuro parafialne czynne będzie bez zmian w środy i soboty.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Ryszarda Topij z ul. Polnej 6, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Ryszarda, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 25 czerwca 2023 r.