X Niedziela Zwykła 11.06.2023

 Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

 Dziś przeżywamy X niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Dziś przypada druga niedziela miesiąca czerwca. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Przeżywamy oktawę Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w codziennej Eucharystii i procesji eucharystycznej o godz. 17.00. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00.

 We wtorek 13 czerwca przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 odbędzie się drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie, zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu na mszę św. godz.. 17.00 i nabożeństwo zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 W środę przypada wspomnienie Bł. Michała Kozala Bpa i M., patrona naszej parafii i całej Diecezji Bydgoskiej. Uroczystości odpustowe przeżywać będziemy w łączności z uroczystością konsekracji naszej świątyni w niedzielę 25 czerwca o godz. 12.15. Przewodniczyć tym uroczystościom będzie J.E. Ks. Bp diecezjalny Krzysztof Włodarczyk. W tym roku przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Michała Kozala. W tym dniu nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 W czwartek zakończenie oktawy Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej. Po procesji odbędzie się poświęcenie wianków uplecionych z tegorocznych kwiatów i ziół.

 W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiony akt zadośćuczynienia, a po nim nastąpi procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona nabożeństwem czerwcowym.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania.

 W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje przygotowujące nas do uroczystości konsekracji naszego kościoła parafialnego. Program będzie podany w przyszłą niedzielę. Podczas każdej mszy św. słowo Boże będzie głosił ks. dr Paweł Hoppe. Serdecznie zapraszamy .

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz     

Solec Kujawski, dnia 11 czerwca 2023 r.