V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

Wielki Czterdziestodniowy Post to święty czas pokuty, czas pracowitego powstania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia, czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim i z Kościołem, abyśmy godnie mogli przeżywać Święta Paschalne. Niech czas Wielkiego Postu i naszych rekolekcji wielkopostnych jeszcze bardziej nas zbliży do Boga!

Dziś V niedziela Wielkiego Postu, którą to niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Dziś msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz.18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. W dni rekolekcyjne msze św. z nauką w poniedziałek, wtorek i środę będą tylko o godz. 18.00. W poniedziałek po mszy św. nauka stanowa dla matek. Serdecznie zapraszamy wszystkie niewiasty. We wtorek nauka stanowa dla ojców i mężczyzn. Również zachęcamy do licznego udziału.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W środę w ostatni dzień naszych rekolekcji, nowenna do MBNP będzie przed mszą św. wieczorną połączona z różańcem św. Różaniec święty o godz. 17.15.

W czwartek w naszej parafii przeżywać będziemy dzień spowiedzi św. wielkanocnej. Program spowiedzi jest następujący: przed południem od 9.00 do 10.00, wieczorem po mszy św. od 18.00 do 19.30.

W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. o godz. 16.45. Msza św. o godz. 17.00, natomiast Droga Krzyżowa w piątek będzie tylko jedna – ulicami naszej parafii, zarówno dla dzieci, jaki młodzieży oraz osób starszych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie tych, którzy dotychczas nie mogli w nim uczestniczyć.

Przyszła niedziela, zwana palmową, jest pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Święcenie palm będzie miało miejsce na wszystkich mszach św. Na mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci z gałązkami palmowymi. Uczestniczyć będą one w uroczystości upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Chorych pragniemy nawiedzić z posługą sakramentalną wielkanocną w Wielki Poniedziałek, tj. 25marca, Prosimy o zgłaszanie chorych indywidualnie w biurze parafialnym lub w zakrystii. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W sobotę na godz.10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci klas III przygotowujące się do I spowiedzi komunii św.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Joannę Zimon z Rud, której pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą Joannę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 17 marca 2024 r.