Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 27.12.2020

 W ciszę nazaretańskiego domu, we wspólnotę życia Jezusa, Maryi i Józefa wprowadza nas dziś liturgia Kościoła. Stawia przed nami wzór rodziny pełnej miłości i bojaźni Bożej. W niej właśnie Chrystus wzrasta w latach, nabierając mądrości umysłu i mocy Ducha. Niech Święta Rodzina będzie natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.

 Dziś Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po południu o godz. 14.30 rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę od godz. 15.30 do 16.30.

 W środę ostatnia w tym roku nowenna do MBNP o godz. 17.00, pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca św. i naszej parafii.

 W czwartek ostatni dzień starego roku 2020. Po południu o godzinie 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski, przepraszając jednocześnie dobrego Boga za popełnione grzechy. Wieczorna msza św. na zakończenie starego roku o godz.17.00.

 W piątek Nowy Rok Pański 2021, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00. Po mszy św. o godz. 9.30. nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Imienia Jezus. W tym dniu przypadają I piątek i sobota miesiąca stycznia. W pierwszą sobotę miesiąca stycznia modlić się będziemy do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00 rano.

 W tym roku tak jak już zapowiadaliśmy nie będzie tradycyjnej kolędy czyli odwiedzin duszpasterski. W ramach tegorocznej kolędy wspólnie w jedności i braterstwie uczestniczyć będziemy w uroczystych mszach św. i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin. Spotkania rozpoczniemy od poniedziałku, 4 stycznia. Msza święta kolędowa rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Do uczestnictwa zapraszamy przedstawiciela z każdego domu i z każdej rodziny. Prosimy, aby uczestnicy liturgii przynieśli ze sobą wodę w naczynku, którą to kapłan pobłogosławi. Będziemy mogli po powrocie poświęcić nią nasze domy i mieszkania. Każda msza święta sprawowana będzie w intencji uczestników liturgii oraz wszystkich, których w tym dniu obejmujemy naszą modlitwą. Tradycyjne kolędowe ofiary, jeżeli taka będzie wola, aby wesprzeć parafię, będziemy mogli złożyć do kosza podczas liturgii. Program odwiedzin podamy w przyszłą niedzielę.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Bajerskiego z ul. Brzozowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00, natomiast msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 8.00 rano w naszym kościele.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich patronów. Szczęść Boże!

ks. Jerzy Celkowski 
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 27 grudnia 2020 r.