Święto Chrztu Pańskiego 07.01.2024

Chrystus zanurzony jest w wodzie, zstąpmy razem z Nim do niej, abyśmy wraz z Nim wzwyż wstąpili… Jezus wychodzi z wody i unosi z sobą w górę cały świat; widzi otwierające się niebiosa, które Adam zamknął dla siebie i dla swych potomków… Oczyszczajmy się i bądźmy czyści. Bóg bowiem niczym bardziej się nie raduje jak nawróceniem i zbawieniem człowieka.

Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

Przeżywamy okres kolędowy nieco inny niż dotychczas. W tym czasie msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00 sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy, na którą to mszę serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. W sobotę msza św. o godz. 18.00.

Biuro parafialne czynne tylko w środę. Nowenna do MBNP w okresie kolędowym w środę po mszy św. godz. 8.00. rano. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 8.00.

Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca stycznia. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Tadeusza Szczepańskiego l. 71 z ul. Wrzosowej, którego pogrzeb odbył się w czwartek i Kazimierz Durdę l 87 z ul. Prostej, którego pogrzeb odbędzie się w środę. Zmarłych Tadeusza, Kazimierza jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Program mszy świętych i spotkań duszpasterskich na nowy tydzień w naszym kościele jest następujący:

Poniedziałek 8. 01. 2024
ul. Leśna (cała), Błonie, Ks. Jana Pelikanta

Wtorek 9. 01. 2024
ul. Powstańców, Łąkowa, Błota Nadborna, Rudy

Środa 10. 01. 2024
ul. Ugory, Prosta, Skośna, Spokojna, Malinowa, Barwna i Cicha

Czwartek 11. 01. 2024
ul. Kasztanowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Dożynkowa, Równa i Polna

Piątek 12. 01. 2024
ul. Jarzębinowa, Jaśminowa, Akacjowa, Plonowa, Siewna i Żniwna

Poniedziałek 15. 01. 2024
ul. Wiejska, Kolorowa, Srebrna, Złota, Błękitna, Kącik, Łanowa, Dojazd i Zbożowa

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na kościół składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 7 stycznia 2024 r.