IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

Kończy się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kończy się czas adwentu. Dzisiaj już czwarta niedziela. W tych ostatnich dniach w sposób szczególny przewodzi nam Matka Mesjasza – Maryja. Droga wiary i czynnej miłości bliźniego prowadzi ją w góry, do domu Elżbiety i Zachariasza. Wiedzie Ją tam na narodziny Zbawiciel. On nas też przywiódł tutaj, do tego kościoła. Poddajmy się jego zbawczemu działaniu.

Dziś ostatnia – IV niedziela czasu adwentowego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. W poniedziałek, wtorek i środę okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w środę od 15.00 do 16.00. Natomiast w pozostałe dni sprawy pilne proszę załatwiać po mszy św. rano. Ostatnie roraty w poniedziałek o godz. 17.00.

W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. koncelebrowana tylko o godz. 8.00 rano. Nie będzie mszy św. wieczornej. W tym roku ze względu na pandemię w naszym kościele odbędą się dwie pasterki: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Piętnaście minut przed każdą z nich będzie miało miejsce poświęcenie żłóbka, choinek oraz iluminacji świetlnych.

W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. w ciągu dnia o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlić się będziemy w uświęcenie naszych rodzin. Po południu w naszym kościele o godz. 14.30 odbędzie się rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy nasze rodziny z dziećmi na to nabożeństwo kolędowe.

W zakrystii można nabywać opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy świąteczny numer zawiera szereg ciekawych artykułów oraz specjalny dodatek i modlitewnik 5 minut z Panem Bogiem. Cena tego podwójnego egzemplarza wynosi 10 zł za sztukę.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 20 grudnia 2020 r.