III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022

 Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana.

Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś III niedziela wielkanocna. Jest to niedziela biblijna, która rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę od godz. 15.30 do 16.30. W sobotę ze względu na uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii biuro będzie nieczynne. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

 We wtorek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek o godz. 15.30 spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych. Natomiast w piątek od 15.30 okazja do spowiedzi dla rodziców, gości i wszystkich, którzy pragną skorzystać z tego sakramentu z okazji I piątku miesiąca. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W czwartek po mszy św. wieczornej odbędzie się sprzątanie naszej świątyni z okazji I Komunii Św. naszych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców.

 Chorych do zaopatrzenia prosimy zgłosić w zakrystii. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

 W sobotę, tj. 7 maja, dzieci klas III z naszej parafii przeżywać będą swoją Pierwszą Komunię Św. o godz. 10.00 i 12.00. Natomiast po południu o godz. 15.30 dzieci te będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Wtedy otrzymają pamiątkowe obrazki i wykonane będzie wspólne zdjęcie. Natomiast w niedzielę o godzinie 11.00 dzieci te uczestniczyć będą uroczyście we mszy św. i tak będzie przez cały biały tydzień na mszach św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się wiele artykułów godnych przeczytania.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 1 maja 2022 r.