III Niedziela Adwentu 12.12.2021

 Postać Jana Chrzciciela towarzyszy nam w adwencie jako osoba szczególnego świadka. Jan jest tym, o którym Bóg Ojciec mówi do Syna: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Każdy chrześcijanin w jakimś sensie jest wobec współczesnego świata kontynuatorem misji św. Jana Chrzciciela. Przede wszystkim przykładem własnego życia winien wzywać innych, by przygotowali się na przyjście Pana. Trzeba być cierpliwym i umacniać swe serce, bo Pan jest blisko.

 

 Dziś III niedziela adwentu, obchodzona w Kościele jako niedziela Gaudete – radości. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dzieciom klas III. Dziś również przypada druga niedziela miesiąca grudnia składne ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00 Roraty w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00.

 W poniedziałek 13 grudnia przypada Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. We wtorek 14 grudnia przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 Zapraszamy do spowiedzi adwentowej codziennie przed mszą św. W tym roku z powodu pandemii nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszamy codziennie do skorzystania przed każdą mszą św.

 Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia zgodnie na indywidualne zaproszenie pragniemy nawiedzić w poniedziałek, tj. 20 grudnia, po mszy św. o godz. 8.00 rano. Prosimy o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 W zakrystii można nabywać świece i opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 12 grudnia 2021 r.