I Niedziela Adwentu 29.11.2020

Wiele już razy przeżywaliśmy w naszym życiu różne oczekiwania. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres czterotygodniowego, liturgicznego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas dobrego przygotowania naszych serc, wyprostowania zawiłych dróg naszego życia, bo nadchodzi Jezus Chrystus, który niesie nam zbawienie.

Dziś I niedziela adwentu, którą to niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, o godz. 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Po mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy. Okazja do spowiedzi św. w niedzielę i w dni powszednie przed każdą mszą św.

W dni powszednie codziennie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30, a w piątek od 15.00 do 16.00. Roraty w naszym kościele w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Natomiast dla osób starszych roraty będą odprawiane w te same dni tylko rano o godz. 8.00. Dzieci prosimy, aby przychodząc na roraty, przynosiły ze sobą zwyczajem lat ubiegłych lampiony oraz serduszka.

Nowenna do MBNP w środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed mszą św. o godz. 16.30 różaniec św. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota  miesiąca grudnia. W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 rano modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

Spowiedź  św. w czwartek i piątek od godz. 16.00. W czasie spowiedzi w piątek od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św.  o godz. 16.45. Chorych w czasie pandemii odwiedzamy z posługą tylko w nagłych przypadkach na żądanie rodziny .

W sobotę  rano po mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do  udziału w tymże nabożeństwie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.  W dzisiejszym numerze znajduje się szereg ciekawych artykułów. W zakrystii  można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Cena jednej małej sztuki świecy – 6 zł, natomiast dużej – 15 zł.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 29 listopada 2020 r.