XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

 Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 Dziś XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne tylko środę od godz. 15.30 do 16.30, w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W poniedziałek 25 września przypada 130. r. urodzin bł. Michała Kozala Biskupa, męczennika obozu w Dachau, patrona naszej parafii i diecezji. Z okazji 130. rocznicy urodzin patrona naszej parafii serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym dniu w mszach św. W tym dniu serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania młodzież klas VIII.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej różaniec święty.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu obchodzić będziemy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki, w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji. Dzisiejszy numer zawiera specjalny comiesięczny dodatek pt. 5 minut dla Pana Boga.

 W przyszłą niedzielę 1 października po mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. Rodzice otrzymają zamówione różańce dla swoich dzieci, które zostaną poświęcone w niedzielę 8 października podczas mszy św. o godz. 11.00.

 Od przyszłej niedzieli 1 października rozpoczynamy miesiąc różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17.30. Natomiast w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano; dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Zarębską z ul. Jesionowej 31, której pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą Mariannę, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz     

Solec Kujawski, dnia 24 września 2023 r.