XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

 Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 Dziś XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i 18.00. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski dziś, przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w Afganistanie. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

 Msze św. w dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w piątek od godz. 15.30 do 16.30 i wyjątkowo w sobotę od 9.00 do 10.00 W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły oraz składać wypominki roczne na rok przyszły Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca świętego i naszej parafii

 W tym tygodniu w piątek przypada III rocznica Peregrynacji Obrazu Pani Jasnogórskiej do naszej parafii. Po mszy św. o godz. 17.00 odmówimy akt zawierzania naszej parafii naszej Matce i Królowej

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki, w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji.

 W niedzielę 3 października po mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. Rodzice będą mogli odebrać zamówione różańce dla swoich dzieci.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zygmunta Żołnowskiego z u Kwiatowej , którego pogrzeb odbył się we wtorek

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 19 września 2021 r.