XXII Niedziela Zwykła 29.08.2022

 Gromadzimy się razem na sprawowanie Eucharystii w Dniu Pańskim. W tym dniu Chrystus Zmartwychwstał. W tym dniu zesłał na młody Kościół Ducha Świętego. Ten dzień jest dla wyznawców Chrystusa szczególnie święty. Ten dzień jest także czasem szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.

 

 Dziś XXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Msze św. w dni powszednie już normalnie dwie rano i popołudniu o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, w sobotę od 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 W środę przypada w naszej diecezji święto – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego. W środę o godz. 17.00 msza św. z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św.

 W czwartek przypada 1 września, a więc rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z tej okazji będzie sprawowana tego dnia o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź św. dla naszych dzieci i młodzieży odbędzie się w I czwartek, tj. 1 września i I piątek od godz. 16.00. W tym dniu przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, w naszych modlitwach będziemy pamiętać o poległych w obronie naszej ojczyzny.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W piątek pragniemy nawiedzić chorych z okazji I piątku miesiąca. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym. W piątek w czasie spowiedzi św. trwać będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszamy.

 W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszym dzieciom. Serdecznie zapraszamy dzieci z tornistrami.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Czasopismo to zawiera szereg ciekawych artykułów, których lekturę serdecznie polecamy, oraz specjalny comiesięczny dodatek 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Sebastiana Andraszczyka z ul. Błonie, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Sebastiana, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 28 sierpnia 2022 r.