XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

        Jak w każdą niedzielę i dzisiaj także gromadzimy się na sprawowanie pamiątki Pana. Chcemy wsłuchać się w słowa, jakie Bóg do nas kieruje dziś; chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Chrystusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć sił do życia w pełni chrześcijańskiego. Chcemy po prostu z Bogiem wejść świadomie i odpowiedzialnie w nowy tydzień naszego życia.

 

 Dziś XVII niedziela zwykła, a zarazem Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po każdej mszy świętej odbywa się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

 W dni powszednie w okresie wakacyjnym tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w soboty o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00 Natomiast sprawy pilne można załatwiać po każdej mszy św. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W poniedziałek, tj. 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona naszego Ks. Biskupa Ordynariusza; w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie Diecezjalnym Krzysztofie.

 We wtorek, tj. 26 lipca, przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii doroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 8.00 i trwać będzie do wieczornej mszy św. do godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do udziału w adoracji. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli kilka chwil spędzić na prywatnej adoracji.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W piątek przypada wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania .

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alicję Zielas l. 63 z ul. Powstańców, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Alicję, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 24 lipca 2022 r.