XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021

 Rozpoczynając kolejny tydzień, gromadzimy się przy stole Eucharystii, jako wspólnota ludu Bożego. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, abyśmy się stali podobni do Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni.

 Dziś XVI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. W dni powszednie msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.00.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od 15.30 do 16.30. Natomiast sprawy pilnie czy nagłe proszę załatwiać po mszy św.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00. Pół godziny przed mszą św., a więc o godz. 16.30, różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie św. Marii Magdaleny.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu przypada święto św. Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy.

 W przyszłą niedzielę, tj. 25 lipca, przypada Święto św. Jakuba Apostoła. Wspominać wtedy też będziemy św. Krzysztofa – patrona motocyklistów i automobilistów. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy!

 Pragnę poinformować, że za tydzień w poniedziałek, tj. 26 lipca, przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii doroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 9.00 i trwać będzie do wieczornej mszy św. do godz. 17.00. Serdecznie zapraszam już dziś do udziału w adoracji. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli kilka chwil spędzić na prywatnej adoracji. Zakończenie adoracji o godz. 16.30.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Annę Olkiewicz z ul. Wiśniowej 3, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłą Annę, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 18 lipca 2021 r.