IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości. Źródłem prawdziwej radości jest Chrystus Jezus – światłość świata , rozświetlająca mroki grzechu. W czasie Wielkiego Postu, poprzez modlitwę, post i jałmużnę, przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.

Dziś IV niedziela Wielkiego Postu przeżywana w Kościele jako Niedziela Laetare, czyli Niedziela Radości. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dziś po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca marca. Składka inwestycyjna przeznaczona zostanie na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! W tym dniu przypada XI rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na stolicę Piotrową.

W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z obu grup przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla starszych w piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych dzieci.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą.

W przyszłą V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym dniu nauki rekolekcyjne odbywać się będą podczas każdej mszy św. Natomiast program dalszych dni podamy w przyszłą niedzielę. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie mała miejsce przed Niedzielą Palmową w czwartek 21 marca zarówno przed południem, jak i wieczorem od godz. 18.00 do 19.30. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 10 marca 2024 r.