I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

 Rozpoczęliśmy święty czterdziestodniowy post. Liturgia jego pierwszej niedzieli ukazuje nam Jezusa Chrystusa, który przez walkę z szatanem uświęcił okres pokuty. Tak też i Kościół podejmuje w tym czasie walkę ze złem, żywiąc się słowem Bożym i Eucharystią. Trzeba, abyśmy szerzej otwierali serca na głos Boga, a także gorliwiej uczestniczyli w Eucharystii. Tu znajdziemy prawdziwy Chleb, który zapewni nam życie.

 Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz. 18.00. Od dzisiejszej niedzieli, czyli I Niedzieli Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po południu o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św. Serdecznie zapraszamy.

 Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a wieczorna w sobotę o godz.18.00.

 Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 W nadchodzącym tygodniu we wtorek i w czwartek po wieczornych mszach św. spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. ok. godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg ciekawych artykułów.

 W sobotę na godz. 10.00 kolejny raz zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 21 lutego 2021 r.