I Niedziela Adwentu 03.12.2023

 Wiele już razy przeżywaliśmy w naszym życiu różne oczekiwania. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres czterotygodniowego, liturgicznego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas dobrego przygotowania naszych serc, wyprostowania zawiłych dróg naszego życia, bo nadchodzi Jezus Chrystus, który niesie nam zbawienie. 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny zwany adwentem. Adwent to nie tylko czas wyczekiwania, ale przede wszystkim dobrego przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia. Najpierw poprzez uczestnictwo w mszach roratnich i dobrą spowiedź św. adwentową. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, o godz. 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.  

W dni powszednie codziennie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę i piątek od 15.30 do 16.30. W biurze parafialnym można rezerwować msze św. na rok przyszły. Roraty w naszym kościele w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Dla osób starszych w te dni o godz. 8.00 rano. Prosimy nasze dzieci, aby przynosiły ze sobą zwyczajem lat ubiegłych lampiony oraz serduszka. 

Nowenna do MBNP w środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed mszą św. o godz. 16.30 różaniec św. 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca grudnia. W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 rano modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 16.00. 

W piątek, tj. 8 grudnia, w Kościele obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i wieczorna o godz.17.00. Poświęcenie medalików naszym dzieciom klas III z okazji Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 grudnia podczas mszy św. o godz. 11.00. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. 

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 8.00 rano. 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze znajduje się szereg ciekawych artykułów. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Cena jednej małej sztuki świecy – 10 zł, natomiast dużej – 20 zł.  

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca grudnia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. 

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 3 grudnia 2023 r.